پایگاه اطلاع رسانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان > صفحه اصلي
کمينه  
 
 |  ورود سه شنبه 3 بهمن 1396
 
 
: :
تاريخ امروز سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶    ساعت ۰۵:۴۴ ب.ظ  

 
کل اخبار
سرويسهاي خبري
Skip Navigation Links.

اخبار مکاني

امکانات
جستجو
آرشيو

خبر خوان
در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری صورت گرفت:
ارائه گزارش اقدامات کانون به عنوان مسئول دبیرخانه کنوانسیون حقوق کودک استان

جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده صبح روز پنجشنبه 24 تیرماه 95 با حضور نمایندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان دبیر کنوانسیون حقوق کودک استان و سایر دستگاه‌های اجرایی این حوزه به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، دکتر صادقی معاون سیاسی استاندار در این جلسه بااشاره به این که دولت به تنهایی در حوزه مسائل اجتماعی موفق نخواهد بود گفت: بر همین اساس هم در دوره دولت تدبیر و امید، جلب مشارکت سمن ها را در این بخش در دستور کار قرار دادیم.

وی در ادامه افزود: تمامی دستگاه های اجرایی موظف هستند برش برنامه های استانی خود را در حوزه های زنان، دختران و کودکان به دفتر امور بانوان استانداری ارائه کنند تا در تدوین برنامه ششم در این بخش از آن ها بهره بگیریم.

گفتنی ست در ابتدای این جلسه سلجوقی مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی هم با اشاره به برخی از اقداماتی که در این حوزه انجام شده بود؛ گزارشی از برنامه ها و اهداف آتی این بخش را ارائه کرد.

در بخش دیگری از جلسه فرهاد آقابیگی معاون اداری-مالی و فهیمه حسین زاده سلجوقی کارشناس فرهنگی استان و دبیر اجرایی دبیرخانه مرجع به عنوان نمایندگان کانون، روند اجرایی اقدامات کنوانسیون در ماههای گذشته شامل تشکیل کارگروه‌های چهارگانه کنوانسیون حقوق کودک استان،‌ انتخاب دبیران و اعضاء کارگروه‌ها ، انجام نشست‌هایی با نمایندگان سمن‌های مرتبط، معرفی نمایندگان کانون و فعال سازی مرجع حقوق کودک در شهرستان‌ها و مشهد، حضور مدیرکل کانون در فرمانداری‌ شهرستان‌ها و توضیح آیین نامه‌‌هاو چگونگی روند مرجع حقوق کودک، طرح و امضاء تفاهم نامه‌های مشترک با سایر نهادها و سازمان‌های مرتبط با حوزه کودک و نوجوان در راستای انتقال تجارب، اجرای برنامه‌های مشترک، پرهیز از برنامه‌های مقطعی و همفکری در جهت برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و .... را توضیح دادند.

شایان ذکر است در اول بهمن ماه سال گذشته طی جلسه‌ای با حضور دکتر مظفر الوندی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک کشور، فرشته سلجوقی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری دکتر سید کمال حسینی مدیر کل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری و همچنین مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه کودک استان، دکتر جواد محقق نیشابوری، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی با ابلاغی از سوی دکتر صادقی معاون سیاسی امنیتی استانداری به مدت 3 سال به عنوان «مسئول دبیرخانه مرجع حقوق کودک استان» معرفی شد.

 

 منبع خبر:
3301
۱۳۹۵/۰۴/۲۹
۱۲:۴۴
     گالری تصاویر               عکس روز
 

آخرين اخبار
 
     
 صفحه اصلي